Tabletki antykoncepcyjne znane są przede wszystkim jako sposób na zapobieganie niechcianej ciąży. Takie środki często są jednak przepisywane przez lekarzy również w celu leczenia lub łagodzenia objawów wielu popularnych schorzeń. Sprawdź, w jakich przypadkach doustna antykoncepcja hormonalna może być elementem terapii.

Endometrioza

Endometrioza to schorzenie, w którym komórki błony śluzowej macicy rosną poza jej wnętrzem. Objawia się m.in. silnym bólem miesiączkowym, obfitymi miesiączkami, bólami w obrębie miednicy, bólem podczas stosunku i problemami z zajściem w ciążę. Wielu lekarzy w celu złagodzenia dolegliwości, zwłaszcza tych związanych z miesiączką, wdraża doustną antykoncepcję hormonalną. W ten sposób możliwe jest bowiem hamowanie wzrostu tkanki endometrialnej i spowolnienie rozwoju choroby. Jest to też wygodne dla pacjentki, ponieważ przykładowo e recepta tabletki antykoncepcyjne pozwala uzyskać dosłownie w kilka chwil.

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

Kobiety cierpiące na PCOS często zmagają się z nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi, skłonnością do tycia i trudnościami z zajściem w ciążę. Przyczyną takich dolegliwości jest nieprawidłowe funkcjonowanie jajników wynikające z zaburzeń hormonalnych. Doustna antykoncepcja online pomaga w regulacji cyklu i obniżeniu poziomu męskich hormonów, co z kolei prowadzi do złagodzenia objawów PCOS. Taki sposób regulacji hormonów zwiększa szanse na naturalne zapłodnienie po zaprzestaniu przyjmowania tabletek.

Trądzik

Wielu specjalistów zaleca sięgnięcie po tabletki antykoncepcyjne, jeśli inne metody nie pomagają pozbyć się problemu trądziku. Dotyczy to w szczególności choroby skóry o podłożu hormonalnym. W przypadku tabletek antykoncepcja na receptę online pozwala obniżyć poziom testosteronu, którego zbyt duża ilość w organizmie kobiety może być przyczyną powstawania wyprysków. Regularne stosowanie tabletek może poprawić stan skóry pacjentek, zwłaszcza jeśli jest połączone z innymi formami leczenia, prawidłową dietą i odpowiednią pielęgnacją.

Hirsutyzm

Hirsutyzm jest schorzeniem, które objawia się nadmiernym owłosieniem u kobiet. Za jego przyczynę uważa się nadmierną produkcję męskich hormonów, co z kolei może być skutkiem chorowania np. na PCOS lub stosowania niektórych leków. Ginekolog receptę online na tabletki antykoncepcyjne może przepisać jako uzupełnienie leczenia hirsutyzmu w celu regulacji hormonów. Obniżenie poziomu męskich hormonów powinno zmniejszyć problem nadmiernego owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *