Ortopedia to często błędnie wymawiane słowo w świecie medycyny. Najczęściej odnosi się do dyscypliny obejmującej wiele różnych specjalizacji. Te podspecjalizacje mogą obejmować chirurgię ortopedyczną, chirurgię twarzoczaszki, ortopedię geriatryczną i dziecięcą, ortopedię sportową i terapię rehabilitacyjną. Chirurgia ortopedyczna, ortopedia czy chirurgia ortopedyczna, a czasami ortopedia ortopedyczna to dział medycyny poświęcony schorzeniom ogólnie dotyczącym układu mięśniowo-szkieletowego. Jest to jedna z największych pojedynczych gałęzi medycyny. Chirurdzy ortopedzi to lekarze specjalizujący się w leczeniu urazów układu kostnego spowodowanych urazami, chorobami lub starzeniem się.

Chirurdzy ortopedzi wykonują operacje na układzie kostnym i leczą różnorodne schorzenia.

Chirurdzy ortopedzi zajmują się schorzeniami narządu ruchu. Znani są również jako lekarze ortopedzi. Chirurdzy ortopedzi muszą posiadać licencję Rady Chirurgii Ortopedycznej oraz posiadać specjalistyczne przeszkolenie w zakresie diagnostyki, profilaktyki i leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Aby zakwalifikować się do chirurgii ortopedycznej, chirurdzy ortopedyczni muszą mieć ukończone czteroletnie studia licencjackie, trzyletnie studia magisterskie na akredytowanym uniwersytecie lub college’u oraz cztery lata specjalnego szkolenia z zakresu chirurgii ortopedycznej, zwykle w zatwierdzonej szkole ortopedycznej .

Specjalistyczna specjalizacja chirurgiczna ortopeda polega na diagnozowaniu i leczeniu problemów narządu ruchu. Ta część chirurgii ortopedycznej zajmuje się zaburzeniami i chorobami tkanki mięśniowo-szkieletowej, które obejmują kości, mięśnie, ścięgna i więzadła. Podspecjalizacja chirurgiczna, specjalista ortopeda, jest jedną z wiodących dziedzin medycyny. Ta specjalizacja jest dalej podzielona na dwie główne podgrupy. Pierwsza podgrupa znana jest jako specjalista ortopeda w chirurgii onkologicznej.

Podspecjalizacja ortopedycznej chirurgii onkologicznej specjalizuje się w leczeniu nowotworów i innych chorób przewlekłych kości i tkanek za pomocą technik operacyjnych. Druga główna podspecjalizacja ortopedów to specjalista ortopeda z zakresu chirurgii onkologicznej. Ta specjalizacja jest wykorzystywana do leczenia guzów nienowotworowych i chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Chirurdzy dobry ortopeda Warszawa specjalizujący się w tej dziedzinie to najczęściej ortopedzi dziecięcy.

Chirurg ortopeda może przeprowadzić operację w celu naprawy przepukliny krążka międzykręgowego, usunięcia zespolenia kręgosłupa lub obu. Chirurdzy ortopedzi mogą również przeprowadzić operację wymiany uszkodzonych dysków, odbudować dysk zwyrodnieniowy, naprawić pęknięty krążek kręgowy, wymienić zniekształcony nerw rdzeniowy i zrekonstruować staw kręgowy. Te stany wymagają zabiegów artroskopowych. Zabieg artroskopowy jest często stosowany w leczeniu kontuzji sportowych.

Lekarz specjalizujący się w medycynie fizycznej i ortopedii wykonuje operacje mające na celu leczenie schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Niektóre z nich obejmują leczenie urazów i operacje rekonstrukcyjne po poważnych wypadkach. Medycyna fizyczna i ortopedia zajmują się również urazami, które występują na poziomie komórkowym. Chirurdzy ortopedzi leczą problemy dotyczące kości, mięśni, więzadeł, ścięgien i nerwów ciała. Zajmują się sportowcami, którzy doznają urazów kolan, motocyklistom, którzy kontuzjują nogi, oraz osobom, które mają kontuzje pleców spowodowane upadkami. Lekarze ci mogą diagnozować i leczyć różne schorzenia, które wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy ciała.

Ból kolana jest powszechny wśród osób uprawiających sport i cierpiących na zapalenie stawów. Osoby odczuwające ból kolana powinny skonsultować się z ortopedą. Lekarze osteopatii leczą chorobę zwyrodnieniową stawów i zapobiegają nawrotom choroby. Potrafią określić przyczynę dolegliwości kolan i przepisać pacjentowi odpowiednie leki.

Zapalenie stawów jest częstym problemem i wiele osób regularnie odwiedza ortopedę. Lekarz może zalecić fizjoterapię i zalecić odpowiednie leki. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić operację w celu leczenia. Inne opcje leczenia mogą obejmować wymianę stawów, zastrzyki kortyzonu i zabieg chirurgiczny.

Lekarze ortopedzi specjalizują się w różnych dziedzinach medycyny. Jedną ze specjalizacji jest trauma. Niektórzy lekarze ortopedzi leczą traumatyczne urazy, takie jak te, które występują podczas wypadków samochodowych, sportowych, pieszych, ugryzień psów, upadków i oparzeń. Lekarze ortopedzi specjalizują się również w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego dotyczących kręgosłupa, miednicy i barków. Badanie przedmiotowe i badanie przedmiotowe oraz diagnostyczne testy obrazowe są częścią diagnostyki i leczenia bólu pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *