Negatywnie na wygląd włosów może wpływać brak aktywności fizycznej, przebywania odpowiedniej ilości czasu na świeżym powietrzu, czy nieodpowiednia dieta. Stosowanie przez długi okres czasu również bardzo silnie działających, syntetycznych preparatów do włosów może prowadzić do ich poważnego osłabienia. Najgorszą przyczyną nadmiernego wypadania włosów są różne choroby, które wymagają realizowania długiego leczenia.

 

Jak ocenić przyczyny wypadania włosów?

Ważne jest, aby dokładnie kontrolować stan włosów oraz sposób prezentowania się. Pozwala to znacznie szybciej reagować na niepokojące zmiany. Jeśli zauważy się, że włosy wypadają w nadmiarze choćby podczas kąpieli, przy codziennym ich czesaniu warto jest podejmować pierwsze działania. Dobrze jest pomyśleć o zmianie produktów stosowanych do mycia włosów czy pielęgnowania. Jest to szczególnie ważne, gdy stosuje się intensywnie oddziałujące na włosy czy skórę głowy wyroby. Zmiana na preparaty oparte na delikatniej oddziałujących substancjach, jak szampony czy odżywki naturalne pozwala bardzo często odbudować zdrowie włosów.

Gdy zauważy się, że problemy z wypadaniem włosów utrzymują się przez długi okres czasu warto pomyśleć o wizycie u lekarza. Wybrać można wizytę u trychologa, który jest specjalistą zajmującym się diagnostykę oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz przyczyn wypadania włosów. U takiego specjalisty można przeprowadzić badania, które pozwalają ocenić, choćby nieprawidłowości w budowie włosów czy proces miniaturyzacji mieszków głosowych. W tym względzie trycholog Warszawa dysponuje specjalnymi urządzeniami, kamerami, które pozwalają na obserwowanie włosów i skóry głowy w bardzo dużym powiększeniu.

 

Terapie trychologiczne

W ramach realizowanych przez trychologów terapii zastosowane mogą być bardziej specjalistyczne preparaty kosmetologiczne. W wielu przypadkach zastosowanie odpowiednich kosmetyków dermatologicznych pozwala usunąć przyczyny wypadania włosów, czy jest w stanie zapewnić możliwość wyleczenia chorób skóry głowy. Dodatkowo trycholodzy są w stanie zastosować również specjalistyczne metody zabiegowe. Do takich można zaliczyć, choćby wykorzystanie urządzeń wykorzystujących ultradźwięku. Pozwala to wykorzystać pozytywne oddziaływanie podczerwieni czy ultradźwięków w innowacyjnych metodach pielęgnowania włosów.

Trycholodzy są w stanie zapewnić zlecenie wykonania choćby zabiegów medycyny estetycznej. Do popularnych metod leczenia stosowanych u trychologów można zaliczyć:

– terapie urządzenia elektrycznymi,

– terapie laserowymi urządzeniami,

– stosowanie silnie działających preparatów,

– polerowanie włosów.

Poszczególne zabiegi mogą być również połączone w bardziej rozbudowane terapie. Zastosowanie różnych typów zabiegów pozwala uzyskać efekty nawet przy bardzo poważnych problemach, do których można zaliczyć łysienie związane z działaniem hormonów, czy łuszczycę skóry. Jednocześnie takich efektów nie da się uzyskać nawet przy stosowaniu zabiegów kosmetologicznych czy kosmetyków dermatologicznych. Z tego powodu zawsze warto rozważyć wizytę u specjalistów takich jak trycholodzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *