Cechy jakie posiada ginekolog w znacznym stopniu wpływają na komfort pacjentek. Oczywiście w tym względzie poszczególni pacjenci mogą różnić się w ocenie tego czego oczekują od lekarza, ale pewne cechy lekarzy są ważne dla każdego pacjenta.

Dostęp do lekarza

Jedną z najważniejszych kwestii jest dostępność do lekarza. W przypadku ginekologa ma to szczególnie duże znaczenie przy prowadzeniu ciąży. Oczekiwanie na wizytę przez wiele godzin może być bardzo uciążliwe. Z tego powodu dobrze jest, gdy ginekolog Warszawa zapewnia możliwość zapisywania się na wizytę na konkretną godzinę. Warto kierować się między innymi możliwością ustalenia terminów wizyt czy wygodnej zmiany terminu wizyty, gdy wybiera się zarówno publiczne jak też prywatne placówki medyczne.

Łatwy dostęp do ginekologa jest szczególnie ważny w okresie ciąży. Wówczas dobrze jest wybrać takiego specjalistę, z którym będzie można łatwo nawiązać kontakt. Dodatkowo dobrze jest, gdy szybko można umówić się na wizytę, na którą nie trzeba będzie długo czekać. W ten sposób choćby w nagłych sytuacjach można liczyć na to, że będzie można szybko dostać się do ginekologa.

Wygodny dostęp do badań

Nie bez znaczenia przy wybieraniu gabinetów ginekologicznych jest możliwość uzyskania dostępu do niezbędnych badań. Szczególnie ważne jest, aby ginekolog Warszawa był w stanie wykonać wszystkie podstawowe badania. Takie badania pozwalają na wstępne wykrywanie problemów zdrowotnych. Jednocześnie są one w stanie zapewnić wykluczenie występowania objawów chorobowych. Do takich badań zalicza się między innymi laparoskopia diagnostyczna. Wykonanie badania jest wskazane, gdy niezbędna jest bardzo dokładna ocena stanu rządów jamy brzusznej. Podczas badania można uzyskać duże powiększenie narządów, co pozwala dobrze ocenić ewentualne, nawet drobne zmiany chorobowe.

Laparoskopia jest zabiegiem, który wymaga interwencji w postaci rozcięcia powłok brzusznych. Z tego powodu badanie jest wskazane jedynie w przypadku, gdy mniej inwazyjna diagnostyka nie pozwala na diagnozę konkretnych objawów. Badanie laparoskopijne jest wykonywane między innymi przy wykrywaniu ognisk endometrioza. Dodatkowo podczas badania można od razu przy występowaniu tej choroby usuwać podejrzane zmiany czy uwolnić zrosty.

Wskazaniami do wykonania takiego badania są między innymi:

– nieustalonego pochodzenia ból brzucha,

– guz jamy brzusznej,

– endometrioza,

– diagnostyka niepłodności.

Jak wykonywana jest laparoskopia?

Do wykonania takiego badania niezbędny jest dostęp do bloku operacyjnego. Badanie musi być wykonane w znieczuleniu pacjentki. Z tego powodu takie badanie może być wykonane jedynie w szpitalach lub w placówkach medycznych wyspecjalizowanych w diagnostyce ginekologicznej. Generalnie badanie nie ma poważnych skutków ubocznych, a powrót do sprawności pacjentki po jego wykonaniu następuje szybko. Ewentualne skutki uboczne związane są przede wszystkim ze stosowanym podczas badania znieczuleniem. Występować mogą również zakażenia związane z sytuacją w konkretnej placówce medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *